Důležité faktory při hledání personální agentury

26. 10. 2011 | † 27. 02. 2012 | kód autora: 7F3

Pokud se snažíte vybrat personální agenturu, existuje několik faktorů, které musíte uvážit včetně reputace a doby podnikání personální agentury. Měli byste se také zjistit, jaká míra umístění uchazečů a zvládájí-li oni své povinnosti na nových pozicích. Dalším faktorem ke zvážení je jaký poplatekpersonální agentura bude účtovat při hledání zaměstnání.

Pokud hledáte personální agenturu, měli byste shánět nejrenomovanější firmy  v oboru. Ve většině oblastí existuje několik agentur, ve kterých byste se mohli chtít zaregistrovat pro pracovní umístění. Některé z těchto agentur jsou v provozu už mnoho let, zatímco ostatní jsou relativně nové. Máte najít agenturu, která je už v provozu několik let a má dobrou pověst.

Většina firem ve vašem okolí jsou seznámeni s personálními agenturami a tvoří si názor pro vás na základě jednou z nich, se kterou pracujete. Když se snažíte získat zaměstnání ve firmě, chcete se nechat dobrý dojem. Jediný způsob jak nechat dobrý dojem v této situaci je práce s kvalitní personální agenturou.

Ještě jeden důležitý moment – chcete-li pracovat s agenturou, která správně nachází lidem vhodnou práci, požádejte jí vám ukázat data o míre umístění uchazečů. Pokud většina lidí, kteří pracovali s agenturou, nezískali pomocí teto agentury práce, to není dobré znamení.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit je kolik tato služba bude stát. Cena služeb personální agentury má být přijatelná pro vás. Některé agentury vám budou účtovat paušálně, jednorázový poplatek, zatímco jiné budou účtovat průběžně sazby.

Některé z těchto agentur vyhledají práci pro vás a budou mít díl toho, co si budete vydělávat u svého zaměstnavatele. Zaměstnavatel bude platit personální agentuře určitou částku peněz za každou pracovní hodinu a agentura pak vám zaplatí nižší částku.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.